KURS C++ - WSTĘP

Celem tego kursu jest wprowadzenie do programowania w językach wysokiego poziomu. Będzie on dotyczył języka C++. Kurs jest przeznaczony dla osób początkujących. Przedstawienie całej złożoności i możliwości tego języka jest nierealne, a bez znajomości podstaw nie da się go opanować. Reszta przyjdzie z czasem - wszystko zależy od wyobraźni twórcy i jego chęci zagłębienia się w szczegóły.

Jeżeli zamierzasz zająć się pisaniem poważnych i skomplikowanych programów, ten kurs może okazać sie niewystarcząjacy. Zachęcam więc do studiowana helpa, który obfituje w przykłady i zawiera odnośniki do tematów pokrewnych. Jedynym minusem tego rozwiązania jest to, że trzeba choć w minimalnym stopniu znać język angielski. Ale - jak się przekonasz - język C++ to jeden wielki skrót języka angielskiego.

A oto podstawowe zasady programisty:
  1. Każda literatura o programowaniu powie Ci coś, czego jeszcze nie wiesz.
  2. Tylko dokładna analiza i pełne zrozumienie danego programu gwarantuje sukces.
  3. Eksperymenty na gotowym programie to też analiza, a przy tym o wiele bardziej konstruktywna.
  4. Każdy pomysł na program jest dobry.
  5. Żaden program nie okaże się do końca poprawny przy pierwszej kompilacji, a poprawna kompilacja wcale nie oznacza, że program zrobi to, co chcieliśmy, żeby zrobił.
  6. Każdy skomplikowany program to tak naprawdę zlepek podstawowych instrukcji.


Autorem Kursu C++ jest Anna Miedzianowska. Modyfikacje kursu bez zgody autora zabronione. Rozpowszechnianie kursu dopuszczalne tylko za zgodą autora.


Baner reklamowy: